KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12815190
nr 1281 5190
Eric Elias
(1918-1975), Sverige
Akvarell, Paris. Signerad, daterad 47, ca 26x34 cm
Eric Eljason (Eric Elias), svensk bildkonstnär född 1918 i Östersund, död 1975 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:27:19
100 kr
150 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
Eric Elias
Läs mer om Eric Elias